Choroba wg Totalnej Biologii – Warsztat Łódź - Katarzyna Jaguszewska

Choroba według Totalnej Biologii

warsztat stacjonarny

NAJBLIŻSZY TERMIN WARSZTATu stacjonarnego: NIEDZIELA, 07.04.2024
czas trwania: 11:00-15:00
cena: 250 zł
lokalizacja: łódź, julianów

czym jest choroba wg totalnej biologii?

Każde zachorowanie jest poprzedzone przeżyciem wstrząsu emocjonalnego i przebiega w specyficzny dla siebie dwufazowym cyklu, o ile znajdziemy rozwiązanie konfliktu lub problem naturalnie sam wygaśnie.

To w jakim narządzie rozwinie się choroba, jest zależne od powiązania między rodzajem odczuć, które towarzyszyły wstrząsowi emocjonalnemu, oraz funkcją i/lub symbolicznym znaczeniem danej tkanki czy narządu. Gdy przeżywamy trudną emocjonalnie sytuację, nasze przeżycia mają odzwierciedlenie jednocześnie na 3 poziomach: poziomie psychikipoziomie mózgupoziomie ściśle określonego narządu ciała.

To co dawniej uważaliśmy za chorobę, nie jest niczym innym jak tylko przewidywalną, inteligentną biologiczną reakcją – odpowiedzią. Choroba ma na celu pokazać nam, co właśnie dzieje się w naszym życiu albo miało miejsce w naszym świecie psychicznym.

Choroba nigdy nie jest bezsensowna. Jest krzykiem tego, co ukryte. Możemy przestać chorować, jeśli zrozumiemy, o czym ona mówi, o co prosi. Objawy pokazują jedynie czubek góry lodowej. 

Co więcej odwracalność chorób jest nam wrodzona, genetycznie zaprogramowana. Wszystkie choroby rozpoczynają się na rozkaz wydany przez mózg i mają one podłoże genetyczne i epigenetyczne.

Choroba nigdy nie jest błędem, karą, jest ona procesem przystosowania narządu do problemu, których chory nie rozwiązał. Problemów obecnych, przeszłych prawdziwych, wymyślonych, problemy naszych przodków.

Wielu z nas chce wyzdrowieć, ale nie jest gotowym na usunięcie przyczyn swojej choroby. A bez tego jest to niemożliwe.

WIĘCEJ O WARSZTACIE

Choroba wskazuje swym niewidocznym palcem na:

 • lata tkwienia w tym samym schemacie, postrzeganiu, często generacyjnym,
 • tłumienie uczuć i emocji, oszukiwanie siebie,
 • dociskanie, eksploatowanie organizmu,
 • lata życia w lęku, w niezgodzie, w oporze, w nieakceptacji,
 • życie w konflikcie,
 • zaniedbywanie siebie,
 • niestawianie granic,
 • życie w bólu,
 • lata czekania na coś lub na kogoś, lata niewyrażenia,
 • bycie perfekcyjnym, lata pogoni za sukcesem
 • nadodpowiedzialność,
 • i wiele innych…

Oto ona wskazuje na to czym należy się najczulej zaopiekować. I raz na zawsze zmienić. Nie kiedyś, a teraz.

Choroba to szansa, na nowe, na zmianę, na przebudzenie, na wyjście ze ślepoty. To ta chwila kiedy można się zająć sobą tak na serio, już nie odkładając niczego na potem. Nie odwracaj głowy od symptomu, patrz na niego i dociekaj, pytaj, drąż.

To chwila w której możesz skontaktować się z tym co ukryte co ma dla twojego życia największe znaczenie. Posłuchaj o czym ona jest, gdyby mogła mówić to co by powiedziała, czym próbuje wybrzmieć, ku czemu cię zwraca, kogo to wołanie, twoje własne twoich rodziców czy całego twojego rodu?

co zyskasz?

Otwórz się na zrozumienie zależności pomiędzy świadomością, umysłem, a ciałem, zaczniesz dzięki temu postrzegać chorobę jako rodzaj duchowego posłańca. 

Ten posłaniec przynosi Tobie namacalne dowody przekonań jakie nosisz na swój własny temat, na temat innych ludzi i otaczającego cię świata. I zachęca Cię do tego, byś przyjrzał się uwaznie i czule swojemu systemowi wartości który wyznajesz. Dzięki temu możesz uwolnić to co Ci nie służyło a na co w radykalny sposób wskazuje Twoja choroba.

Dziś musimy jasno zdawać sobie sprawę z tego,że świadome i nieświadome procesy umysłowe są automatycznie przekładane na procesy neuronalne na różnych poziomach organizacji naszego mózgu. Procesy neuronalne są z kolei przekształcane na procesy i zdarzenia zachodzące w innych układach fizjologicznych naszych ciał. 

PROGRAM

Zapraszam Cię na warsztat który pozwoli zrozumieć i odkryć źródło Twoich chorób, oraz chorób Twoich bliskich. W procesie warsztatu:

 • 5 praw natury / żelazne prawo zachorowań dr Hamera,
 • dwufazowość zachorowań,
 • ontogenetyczny system chorób,
 • jak zapadamy na chorobę i jaki jest jej przebieg faza zimna i ciepła,
 • biologiczne komórkowe cykle pamięciowe,
 • rola bakterii i wirusów w procesie naprawczym choroby,
 • rodzaje konfliktów biologicznych,
 • 4 biologiczne znaczenia chorób.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Warsztat stacjonarny odbywa się w urokliwym miejscu na mapie Łodzi w dzielnicy Julianów. Dokładny adres będzie wysłany uczestnikom po zgłoszeniu się. Czas trwania warsztatu to 4h i jest on podzielony na bloki tematyczne. Przewidziany jest drobny poczętunek oraz przerwa kawowa/ziołowa. Kameralna grupa, maks. 12 osób. 

NAJBLIŻSZY TERMIN WARSZTATu stacjonarnego: NIEDZIELA, 07.04.2024
czas trwania: 11:00-15:00
cena: 250 zł
lokalizacja: łódź, julianów

NASZE OSTATNIE SPOTKANIE

Kasia, zarówno jako osoba, jak i prowadząca zajęcia, to dobro samo w sobie. Ciepło. Otulenie. Ukojenie.

Ola K.

Wszystko. Profesjonalizm, atmosfera, opieka.

Kasia S.

Bardzo polecam to miejsce, prowadząca Kasia jest autentyczna w tym co robi, empatyczna i profesjonalna.

Magda I.