Inner Child - Kurs - Katarzyna Jaguszewska

MINDFULNESS inner child

Kurs Inner Child

NAJBLIŻSZY TERMIN KURSu: 18.04.start do 23.05. 2024 daty w kwietniu 18,25,29 oraz w maju 10,16,23
cena: 1250 zł
ilość sesji: 6 spotkań po 3h
lokalizacja: ŁÓDŹ, Julianów

co to za kurs?

„Jesteś błyszczącą gwiazdą od czasu swoich narodzin” – Stefanie Stahl

Wewnętrzne dziecko jest sumą doświadczeń, które odcisnęły na nas piętno w dzieciństwie – doświadczeń pozytywnych i negatywnych, które zebraliśmy w relacji z naszymi rodzicami oraz innymi bliskimi i ważnymi dla nas osobami. Doświadczenia te zwykle nie przebijają się do naszej świadomości, ale tkwią w nieświadomości. 

Będą to lęki, zmartwienia, straty, wszystkie dziecięce nieszczęścia. To co było pozytywne także się w nas zapisało. Jednak to zwykle traumatyczne doświadczenia ciągną się za nami w dorosłość i sabotują nasze działania tak długo, dopóki nie odczytamy i nie przyjmiemy tej części nas. Możemy uzdrowić tylko to czego jesteśmy świadomi.

Jeśli z lęku przed bolesną prawdą zamykamy na nią oczy to z jednej strony niby siebie chronimy ale tak naprawdę wciąż się oszukujemy. Ucieczka i unikanie to typowe strategie dla dziecka w nas.

Praca z Wewnętrznym Dzieckiem to zadbanie o nie z poziomu Ja dorosłe. To stworzenie takich warunków, aby zapewnić Dziecku Słońca stabilność oraz rozkwit, a Dziecku Cienia wsparcie i zadbanie o jego potrzeby. Celem jest więc zmniejszenie potrzeby stosowania strategii obronnych.

dla kogo jest ten kurs ?

 • Kurs jest dla Ciebie jeśli czujesz, że jest to ten moment by zająć się swoimi zranieniami z dzieciństwa, emocjonalnymi brakami, nauczyć się ufać innym, ale przede wszystkim sobie.
 • Masz potrzebę zrozumienia jak przejawia się wpływ i organizacja twojego Wewnętrznego Dziecka w relacjach, które tworzysz każdego dnia.
 • Chciałbyś poznać mechanizmy oraz projekcje do jakich sięga w twoim obecnym dorosłym życiu stłumione i niesłyszane dziecko w tobie.
 • Jesteś gotowy na świadome spotkanie z własnymi ograniczeniami, emocjami po to aby przytulić je do serca, być może w sposób w jaki nigdy nie były przytulone.
 • Czujesz gotowość rozpoznania i uznania swoich schematów myślowych.
 • Sam pragniesz być świadomym rodzicem, zarządzającym swoimi emocjami, reakcjami w sposób jak najmniej krzywdzący twoje dzieci.
 • Pragniesz komunikować w umiejętny sposób swoje potrzeby oraz umiejętnie stawiać granice z poszanowaniem siebie i innych.
 • Chcesz wziąć  odpowiedzialność za swoje życie i pożegnać swoje  nieadaptacyjne schematy myślowe.

 • Potrzebujesz wrócić  do wewnętrznego dziecka otulić go zrozumieć, i poprowadzić nową drogą. 

 • Pragniesz uwolnić trudne sytuacje z przeszłości, spontanicznie przeżywać radość, zdjąć maski które nie są już Tobie do niczego potrzebne.

PROGRAM

 1. Rozpoznanie w sobie Dziecka Słońca i Dziecka Cienia.
 2. Zrozumienie jak Projekt Cel w chwili poczęcia oraz 9 miesięcy przed poczęciem wpływa na nasze dorosłe życie. Zauważenie, jakie schematy myślowe wpływają na nasze postrzeganie siebie, innych i otaczającego nas świata.
 3. Rozpoznanie jakie są typowe Strategie obronne Dziecka Cienia – wypieranie rzeczywistości, projekcje, wchodzenie w rolę ofiary, dążenie do perfekcji, dążenie do harmonii, syndrom pomocnika i wiele innych. Otulenie i uleczenie Dziecka Cienia, oswobodzenie Dziecka Słońca
 4. Od awersji do akceptacji, rozróżnianie interpretacji od rzeczywistości, przestrzeń True Essence dla siebie, praktyka współczucia i życzliwości względem siebie.
 5. Wyznaczanie granic, odwaga mówienia o swoich potrzebach, praktyka odpuszczania, nauka mówienia nie, wzbudzanie zaufania do swojego Dorosłego Przewodnika. 
 6.  Moduł  dedykowany praktyce medytacji i ćwiczeniom introcepcji.

Kurs opiera się na części teoretycznej, wglądzie osobistym, introcepcji oraz technikach medytacji oraz mindfulness. Duży udział podczas kursu oparty jest o praktykę własną tak podczas kursu oraz w domu pomiędzy kursami.

Aby być w pełni dorosłymi musimy być wobec siebie szczerzy i bardzo uważni.

NAJBLIŻSZY TERMIN KURSu: start 18 kwietnia 2024
cena: 1250 zł
ilość sesji: 6 spotkań po 3h
lokalizacja: ŁÓDŹ, Julianów

NASZE OSTATNIE SPOTKANIE

Kasia jest cudownym obserwatorem. Jestem wdzięczny za jej wsparcie. <3

Arsen N.

Ten kurs przywrócił mi uświadomiony dostęp do spontanicznej uciechy w moim życiu. Pomógł otulić mój cień i wzmocnił wewnętrzną radość.

Martyna K.

Kasiu, dziękuję Ci za Twoje duchowe przewodnictwo, intuicję i serce.

Bożenka O.