Mindfulness-Based Stress Reduction – kurs MBSR - Katarzyna Jaguszewska

MINDFULNESS-BASED STRESS REDUCTION

8-tygodniowy kurs MBSR Mindfulness-Based Stress Reduction

NAJBLIŻSZY TERMIN KURSu: KWIECIEŃ 2024
cena: 1250 zł
ilość sesji: 8 spotkań po 3h ORAZ dzień Uważności
lokalizacja: Łódź, julianów

czym jest mbsr?

Jest to 8-tygodniowy kurs uważności opracowany w latach 70-tych przez profesora Johna Kabat-Zinn’a i prowadzony przez licencjonowanych nauczycieli na całym świecie. Bazuje on na pracy naukowej, sięga do tradycji buddyjskiej medytacji uważności, integruje naukę wschodu i zachodu, łącząc się z elementami psychologii współczesnej. Jest skuteczną odpowiedzią i praktyką jak przekształcić cierpienie w spokój ducha, wpuścić uważność i wolność do swojego obecnego życia.

Przepływamy przez ocean życia na włączonym autopilocie. Miotamy się od brzegu do brzegu nie wiedząc jak się tu znaleźliśmy i co czuliśmy po drodze. Nie rozumiemy czemu doświadczamy po wielokroć tych samych życiowych schematów, bardzo trudnych, uciążliwych i bolesnych emocji. Czujemy własne zagubienie, zgubiony gdzieś po drodze sens istnienia, zdarza się że tracimy kontakt z bliskimi i samym sobą.  

Złe samopoczucie, to wynik braku świadomości. Jesteśmy nieszczęśliwi, ponieważ jesteśmy nieświadomi tego co robimy, o czym myślimy, co czujemy. Tracimy integralność, jedność, szukamy ukojenia w tym, co tylko pogłębia nasze cierpienie. 

Cały proces  kursu MBSR prowadzi do klarownego widzenia siebie oraz świata, innych. Pozwala ugruntować i ustabilizować umysł, obniżyć poziom stresu, własną podatność na niego oraz reaktywność. Pomaga przywrócić nasz osobisty potencjał do samoregulacji i samosterowności w trudnych okolicznościach.

„Ocean cierpienia jest niezmierzony, lecz jeśli się odwrócisz, zobaczysz stały ląd.” Thich Nhat Hanh

dla kogo jest ten kurs?

Dla Ciebie, jeśli kiedykolwiek byłeś głęboko nieszczęśliwy, pogubiony z uwagi na to, jak wygląda twoje życie. Wiesz, czym jest podejmowanie walki by wstać i iść dalej, jaki jest tego koszt i wyczerpanie. Potrzebujesz zaopiekować się sobą, toczyć spokojne życie, którego podstawą jest twoje dobre samopoczucie, zadowolenie oraz lekkość.

Kurs MBSR  wychodzi Tobie naprzeciw. Jest podaniem pomocnej, wspierającej dłoni, poparty badaniami klinicznymi, fachową wiedzą i naukową skutecznością. Ten kurs ogromnym wsparciem dla Ciebie, oraz dla Twoich bliskich. Został stworzony po to, abyś zyskał zrozumienie, wgląd, abyś mógł uwolnić się od otaczających cię bolesnych myśli oraz zaczął żyć uważnie na otaczający cię świat zewnętrzny i wewnętrzny.

Z uwagi na wielką wartość tego programu jest on obecnie udostępniany dla wszystkich osób, które w różnym stopniu doświadczają cierpienia psychicznego (przewlekły stres, obniżony nastrój, nawracające stany lękowe, wypalenie zawodowe, trudne emocje, brak obecności, skupienia, wypalenie, przebodźcowanie, brak życzliwości, nieczucie siebie, brak radości, nawracające stany lękowe, smutki, asocjacje i inne stany związane z izolacją). Jest on cudowną praktyką dla osób, które pragną poznać swój umysł i tkwiące w nim mechanizmy, automatyzacje i uwarunkowania. Tak, aby w sposób wolny i świadomy, nieautomatyczny, odpowiadać na trudności i życiowe kryzysy.

jak wygląda kurs?

Kurs MBSR trwa osiem tygodni i składa się z ośmiu trzygodzinnych sesji , cotygodniowych spotkań grupowych. W ich trakcie zapoznasz się z konkretnymi praktykami uważności i ćwiczeniami poznawczymi nakierowanymi na rozpoznawanie i uwalnianie się z reaktywnych, negatywnych wzorców myślenia nakręcających spiralę cierpienia psychicznego i obniżonego nastroju. Kurs obejmuje również tzw. Dzień Uważności – kilkugodzinną grupową praktykę w milczeniu (termin ustalany z grupą).

MBSR jest procesem praktycznym, doświadczalnym, a nie teoretycznym. Fundamentalnym aspektem programu jest pogłębianie pracy z umysłem poprzez regularną praktykę w domu (z nagraniami) pomiędzy sesjami oraz proces dopytywania w grupie (contemplative inquiry) pozwalający pogłębić doświadczenie wprowadzanych praktyk.

Podczas każdej sesji zyskujemy narzędzia pozwalające nam zachować spokój umysłu i harmonię emocjonalną. Uczymy się szybko wychwytywać subtelne jeszcze oznaki zbliżającego się nawrotu obniżonego nastroju, braku obecności, braku kontaktu z własnym ciałem, popadanie w ruminacje umysłu. Uczymy się zasad profilaktyki i wdrażamy je w życie.

Jeśli poszukujesz głębokiej TRANSFORMACJI, wewnętrznego spokoju, równowagi, redukcji stresu, uwolnienia się od starych schematów, jeśli pragniesz żyć pełnią i bogactwem chwili obecnej ten kurs jest dla Ciebie.
 

PROGRAM

1 SPOTKANIE – Wprowadzenie do Uważności.  Czym jest, a czym nie jest, jak z niej korzystać na co dzień?  Obalamy mity na jej temat i dotykamy jej.

2 SPOTKANIE – Automatyczny pilot, projekcje, sztuczna tożsamość życie w iluzji, przekonania jako podstawowe zródło naszego codziennego stresu.

3 SPOTKANIE – Uważny ruch, świadomość ciała, dialog na poziomie ciała, kontakt z emocją poprzez ciało. Jak być w ciele dla ciała, ucieleśniona obecność jako najpotężniejsze narzędzie medytacyjne.

4 SPOTKANIE – Reakcja automatyczna, a świadoma odpowiedź na stres. Zrozumienie czym jest stres, skąd pochodzi i czy naprawdę musimy się, aż tak stresować. Czym różni się ból od cierpienia i jak możemy przestać cierpieć.

5 SPOTKANIE – Myśli to tylko zjawiska mentalne w naszej głowie, oddzielenie faktów od ruminacji umysłu.

6 SPOTKANIE – Radzenie sobie z trudnymi emocjami, po co one są nam potrzebne, w czym nas wspierają, jak z nimi być w umiejętny sposób.

7 SPOTKANIE – Uważna komunikacja.  Czym jest w naszym życiu i jak nas wspiera na co dzień. Jak komunikować się ze sobą i innymi w sposób uważny, świadomy, pełen obecności.

8 SPOTKANIE – Uważność chwila po chwili w życiu codziennym.

NAJBLIŻSZY TERMIN KURSu: KWIECIEŃ 2024
cena: 1250 zł
ilość sesji: 8 spotkań po 3h ORAZ dzień Uważności
lokalizacja: Łódź, julianów

poprzedniE edycjE kursu

Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że kurs MBSR odmienił moje życie. Był punktem zwrotnym, w którym zrozumiałam, jak bardzo negatywny wpływ na mnie mają moje przekonania, myśli i automatyczne zachowania. Z całego serca polecam ten kurs wszystkim!

Martyna K.

Kurs MBSR był dla mnie jedną z najpiękniejszych podróży w głąb siebie. Nauczyłam się dostrzegać własne potrzeby i je komunikować. Twoje doświadczenie i wiedza i nieoceniająca obecność spowodowały, że czuję, że ta podróż nie kończy się wraz z kursem, będąc we mnie wciąż żywa.

Bożenka O.

Ten kurs to czas głębokiego wglądu w siebie, zmierzenie się ze swoimi cieniami i delikatnymi miejscami, do których nie miałam dostępu. Nauczyłam się dostrzegać piękno w zwyczajnych rzeczach, co uczyniło je nadzwyczajnymi.

Beata K.

Kasia, zarówno jako osoba, jak i prowadząca zajęcia, to dobro samo w sobie. Ciepło. Otulenie. Ukojenie. Myślę, że nie będzie przesadą, kiedy powiem, że poznanie Jej na MBSR uratowało moje życie.

Ola K.

Kurs u Ciebie Kasiu jest jak brama. Ty mi ją pokazałaś. Ppowiedziała o niej, byłaś przy mnie, gdy podchodziłam do niej niepewnie. Wspierałaś na każdym kroku. Kurs pozwolił mi zaakceptować swój lęk przed tym co się za nią kryje i zajrzeć przez dziurkę od klucza z ciekawością. To brama do nowej jakości życia.

Karolina B.
occupation