Totalna biologia Łódź – uzdrawianie przez świadomość - Katarzyna Jaguszewska

Totalna biologia w Łodzi – co warto wiedzieć o uzdrawianiu przez świadomość?

Nasze ciało, umysł i psychika są jednością. Totalna biologia – w największym skrócie – mówi nam, by wszelkie życiowe problemy rozpatrywać holistycznie. Wszystko zaczyna się od sfery emocjonalnej – naszych przeżyć i tego, jak sobie z nimi radzimy. Zarówno zaburzenia emocjonalne i psychiczne, krótkotrwałe infekcje, jak i choroby przewlekłe, nie są dziełem przypadku. To odpowiedź naszego organizmu na silny stres, z którym sobie nie poradziliśmy. Rozpoznając traumę i odnajdując ważne odniesienia przyczynowo-skutkowe, oczyszczamy umysł, duszę i ciało. Czym jest totalna biologia Łódź? Serdecznie zapraszam Cię do zgłębienia podstaw uzdrawiania przez świadomość.

Najważniejsze założenia totalnej biologii

Totalna biologia Łódź uczy nas, że każda choroba, a także każda życiowa trudność, np. problemy w związkach, znajdują swoją przyczynę w bardzo silnych przeżyciach emocjonalnych. Różnego rodzaju wydarzenia, które silnie na nas oddziałują, nie tylko kotwiczą w naszym umyśle – ten w naturalnych procesach wysyła w postaci związków chemicznych informacje, które poprzez układ krwionośny i limfatyczny, trafiają do poszczególnych tkanek. W komórkach, w postaci tzw. pamięci komórkowej, przechowywane są wiele lat, a nieświadomy i niekontrolowany proces uwalniania się informacji uwalnia substancje chemiczne. Ponieważ wiele z nich jest toksyczna, wywołują one różnego rodzaju schorzenia. Odkrycie i właściwe przepracowanie tych traumatycznych wydarzeń pozwala odkryć przyczynę choroby, a następnie skutecznie ją zwalczyć.

Jeśli więc zastanawiałeś się, skąd biorą się te choroby, których nie wywołuje uraz mechaniczny, właśnie odnajdujesz odpowiedź. Stres jest naszym głównym wrogiem, a stres silny i nagły pustoszeje nasz organizm, często na przestrzeni wielu lat. Uzdrawianie przez świadomość jest odpowiedzią na nasze choroby i troski.

Totalna biologia Łódź: źródłem problemów zdrowotnych zawsze jest duży stres

Traktując nasz organizm holistycznie, mamy na uwadze, że nasze emocje, racjonalne decyzje, a także styl życia wpływają na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Wszystkie nasze choroby i problemy życiowe znajdują źródło w negatywnych emocjach – nasz umysł nie jest gotowy na przyjęcie dużego i nagłego stresu, a wówczas (aby przetrwać) uwalnia się od niego, przesyłając informacje o nim do innych tkanek. Najważniejszym celem jest bowiem przetrwanie – jeśli umysł może przetrwać, cedując stres na inne tkanki, tak właśnie się dzieje.

W zależności od umiejętności radzenia sobie ze stresem, od rodzaju stresu, jaki nas dotknął i tego, gdzie skumulowane zostaną o nim informacje, borykamy się z różnego rodzaju problemami. Mogą to być kilkudniowe infekcje, choroby przewlekłe (np. nowotworowe), choroby autoimmunologiczne (np. alergia, RZS), choroby psychiczne (np. depresja), otyłość, bezsenność, bezpłodność, a także takie problemy, jak niewłaściwe relacje w związku czy trudności w komunikacji w pracy.

Jak totalna biologia pomaga wyleczyć ciało, duszę i umysł?

Redukcja stresu, czyli głównej przyczyny chorób, jest najważniejszym celem totalnej biologii. W tym kontekście stres postrzegany jest jednak jako silnie emocjonalnie, a negatywnym ładunku emocjonalnym, wydarzenie z naszego życia. Nie skupiamy więc tutaj na redukowaniu stresów życia codziennego, a na odnalezieniu i przepracowaniu traumy, która negatywnie wpłynęła na nasze emocje, na nasz umysł i na nasze ciało. Kurs MBSR pozwala poznać samych siebie, sięgnąć w głąb siebie i dobrze zrozumieć siebie. Tylko pełne i świadome postrzeganie siebie umożliwia odkrycie stresu, który tkwi głęboko w nas. Pomocna bywa w tym terapia poznawczo-behawioralna, która pozwala w stosunkowo krótkim czasie dotrzeć do źródła problemu – do błędnej interpretacji rzeczywistości i do nieodpowiedniego reagowania na różnego rodzaju wydarzenia. Niekiedy jednak potrzebna jest znacznie bardziej dogłębna analiza, odnosząca się również do wydarzeń z życia naszych rodziców czy dziadków. Największe wyzwania stoją przed totalną biologią w przypadkach, gdy pamięć komórkowa przekazywana jest z pokolenia na pokolenie – sięga ona aż czterech pokoleń.

Również radykalne wybaczanie pozwala nam odkryć źródła nieprzepracowanych traum. Koniecznym jest najpierw je poznać, następnie je przyjąć, by ostatecznie je odrzucić.

Jak odbywa się uzdrawianie przez świadomość?

Uzdrawianie przez świadomość odbywa się w dwóch etapach:

  • faza aktywna – ciągła i wzmożona aktywność organizmu jest dla niego obciążająca; charakteryzuje się zaburzeniami snu, brakiem apetytu, osłabioną koncentracją, natrętnymi myślami, które są objawami stresu
  • faza naprawcza – następuje po rozwiązaniu konfliktu; ciało w pewien sposób „odchorowuje” ten proces, co objawia się często gorączką, stanem zapalnym, osłabieniem organizmu, obrzękami, suchym kaszlem czy katarem

Totalna biologia Łódź nie tylko pozwala nam odkryć źródła chorób i skutecznie pozbyć się różnego rodzaju schorzeń. To przede wszystkim nurt, dzięki któremu zaczynamy rozumieć siebie. Postrzegając ludzki organizm holistycznie, z jednej strony bardziej o niego dbamy – nie tylko zdrowiej się odżywiając, zażywając ruchu, ale także pielęgnując równowagę, spokój, kontakty międzyludzkie. Z drugiej zaś strony znacznie mniej dokucza nam lęk przed nawrotem choroby czy pojawieniem się innych dolegliwości. Dążymy bowiem do utrzymania homeostazy, stanu idealnego dla naszego organizmu z punktu widzenia zdrowia fizycznego i psychicznego.