Medytacja mindfulness – jak zacząć? - Katarzyna Jaguszewska

ZACZNIJ TUTAJ

Medytacja mindfulness – zajrzyj w głąb siebie

Odbyć duchową podróż to tak jakby wsiąść w łódeczkę i popłynąć w poszukiwaniu nowych lądów. Miej odwagę wsiąść do tej łódki i wypłynąć w zaufaniu do siebie, a przede wszystkim w zaufaniu do życia. Pełna oddania praktyka, może stać się Twoim schronieniem, a także miłością.

Medytacja wglądu umożliwia ćwiczenie uważności, czyli pełnej obecności we wszystkich działaniach, zarówno fizycznych, jak i umysłowych. Dzięki niej dopuścisz swoje serce do głosu i poznasz emocje, które są w Tobie.

Pragnę Ci przekazać, że wszystkie emocje są potrzebne. Odczuwanie niepokoju i lęku w obliczu nieznanego jest rzeczą normalną. Jest to nieodłączny aspekt Twojego i mojego życia. To nas łączy i sprawia, że jesteśmy ludźmi. Obawą reagujemy na samotność, śmierć, zmiany i utratę poczucia bezpieczeństwa. Lęk jest naturalną reakcją, w momencie, gdy zbliżamy się do prawdy o sobie.

dlatego zacznij w tym miejscu

Dokładnie w tym miejscu, w którym jesteś teraz. Nie zostawiaj siebie. Nie oddalaj się nawet na krok. Poznaj i dotknij wszystko to, co jest do poznania i dotknięcia w Tobie. Zrób to świadomie, poświęć chwilę, zatrzymaj się i skup na danym momencie. Wsłuchaj się w to, co podpowiada Ci Twoje serce.

Jestem tutaj po to, aby Ci w tym pomóc. Wesprę Cię w tym procesie. Proces jednak należy do Ciebie. Odbędzie się w zgodzie z Twoją intencją i w wyniku Twojej odwagi. Pragnę Ci przekazać, że następnym razem, kiedy poczujesz niepewność i lęk, uznaj się za szczęściarza, bo właśnie w tym miejscu rodzi się Twoja odwaga i gotowość, aby dotknąć i otulić siebie. To przełom i gotowość w przyjmowaniu życia takim, jakim jest.

Medytacja mindfulness – dlaczego warto ćwiczyć uważność?

Kiedy znajdujemy się na krawędzi naszego życia. Kiedy tracimy równowagę i już nic nam się nie udaje, to mamy cudowną szansę uświadomić sobie, że oto znaleźliśmy się w punkcie zwrotnym i doświadczamy czegoś bardzo ważnego. Mamy szansę zdać sobie sprawę, że znaleźliśmy się w stanie szczególnego otwarcia i przebudzenia naszego serca. W takiej sytuacji mamy dwie możliwości: możemy zamknąć się w sobie albo jeszcze bardziej się otworzyć i stać się wojownikiem na ścieżce duchowego rozwoju.

Zapraszam Cię gorąco, bądźmy w tym razem. Przeszłam to. Doświadczyłam. Przebudziłam się. I jeśli zechcesz, mogę być teraz Twoim światłem.

Zapraszam Cię również na moje kursy – kurs medytacja uważności pomoże ci czerpać z medytacji mindfulness pełnymi garściami.

Odtwórz wideo

VLOG

Zapraszam na Vloga, gdzie znajdziesz kilka darmowych praktyk i medytacji. 

umysł w stanie oporu

Jak zaopiekować się umysłem w stanie oporu, krok po kroku. 

dzwoneczek uważności

Każdy moment jest dobry, żeby się zatrzymać.