Życie bez lęku - Kurs - Katarzyna Jaguszewska

Życie bez lęku - poczuj swoją moc!

Kurs Życie bez lęku

NAJBLIŻSZY TERMIN KURSU: WIOSNA 2024
cena: 1350 zł
ilość sesji: 6 spotkań po 3h
lokalizacja: Łódź, JULIANÓW

co to za kurs?

Kurs „Życie bez lęku – poczuj swoją moc!” oparty jest na technikach terapii poznawczo – behawioralnej w oparciu o uważność oraz technikach mindfulness. Wzbogacony o elementy Totalnej Biologii/ Recall Healing/Uzdrawianie Karmiczne.

Lęk i zaburzenia lękowe należą do najpowszechniejszych problemów psychicznych, wywołujących dotkliwe cierpienie, uniemożliwiając poczucie sensu, spełnienia i szczęścia w życiu. Jest on immanentną cechą ludzkiej egzystencji. Fenomen lęku przyjmuje różne oblicza, z którymi mierzymy się jako ludzie. Można rzec, że nie istnieje nic , co by nie mogło napawać nas lękiem. Choć źródło każdego lęku wywodzi się z jednej z czterech podstawowych form lękowych.

Lęk jest powszechnie doświadczoną emocją, która działa niczym system alarmowy w naszym ciele. Pomaga nam unikać sytuacji zagrażających życiu i pobudza nas byśmy byli przygotowani na niebezpieczeństwo. Zdarza się jednak, że przejmuje kontrolę nad naszym życiem, nasze funkcjonowanie staje się ograniczone.

Lęk powodują stres niewspółmierny do okoliczności. Zaczynamy stale zamartwiać się tym, co może się zdarzyć lub w nieskończoność rozpamiętujemy przeszłe wydarzenia, które nie pozwalają nam cieszyć się pełnią życia tu i teraz.

Aby poradzić sobie z trudnymi emocjami zazwyczaj zaczynamy unikać sytuacji, które je wywołują i choć to przynosi ulgę, na dłuższą metę wszystkie strategie unikowe utrudniają nam osiąganie zamierzonych celów i realizację naszych marzeń czy podstawowych potrzeb.

Spychanie, uciszanie, oszukiwanie go, unikanie są to strategie pogłębiające własne cierpienie i nie przynoszące rozwiązania w naszym codziennym życiu.

więcej o kursie

Nasz lęk ulega wzmocnieniu a my kręcimy się wokół niego zagubieni, toniemy w nierealistycznych obawach. Gdy w naszym życiu pojawia się lęk związany jest on z nieprzyjemnymi doznaniami fizycznymi.  Chroniczne bóle głowy, żołądka, trzustki, nudności, zaburzenia odżywiania, uczucie chronicznego zmęczenia, kłopoty ze snem i wiele innych chorób.

Często towarzyszące nam poczucie, że jest się na skraju wytrzymałości popycha nas w kierunku uzależnień, depresji, spadku własnej wartości i znaczenia w życiu.

Lęk czyni nas nieuważnymi, działami jak zaprogramowani, często nie doświadczając nic przyjemnego. Nasz układ nerwowy jest rozchwiany, towarzyszy nam pobudzenie, brak koncentracji, drażliwość, wybuchowość, a w skrajnych sytuacjach agresja czy całkowita zapaść.

dla kogo?

Kurs ten został stworzony z myślą o osobach zmagających się z wewnętrznym lękiem o różnym nasileniu. Z lękiem, który im towarzyszy, obciąża je i blokuje w działaniach i wpływa negatywnie na jakość ich dotychczasowego życia oraz relacje.

Efektem kursu jest samoakceptacja, uwolnienie od ciągłych zmagań, zrozumienie oraz uleczanie ran z przeszłości. Lęk przestaje być destrukcyjny dla życia, dla twojego ciała i twoich relacji.

Nie będzie już obniżał twojej odporności i powodował bólu. Twoje decyzje będą wolne od jego ciężaru a on już nie będzie twoim doradcą.

Czas przestać się bać.

Co zyskasz?

 • Kurs zawiera wiele strategii radzenia sobie z lękiem i zamartwianiem się. Dowiesz się z niego, w jaki sposób twoje myśli, przekonania, wzorce rodzinne oraz zachowania fizyczne tworzą błędne koło lęku, które sprawia, że czujesz się jak w pułapce bez wyjścia.
 • Podczas kursu nauczysz się uważnej świadomości zakotwiczające w bieżącej chwili. Poznasz wiele narzędzi, dzięki którym powstrzymasz schematy unikowe obchodzenia się z lękiem.
 • Zmierzysz się z własnymi obawami, a co najważniejsze odkryjesz co wywołuje u ciebie lęk i jak na bieżąco sobie z nim radzić. Zaczniesz odróżniać lęk nierealny od realnego strachu.
 • Nauczysz się rozumieć i wyciszać układ nerwowy, który potrzebuje twojego wsparcia, aby uwolnić się od schematu lękowego życia.
 • Odkryjesz, gdzie ukryte jest źródło pierwotne twojego lęku, często on nie należy do Ciebie a twoich bliskich czy przodków.
 • Poznasz rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb, będziesz w stanie zmienić swój umysł a tym samym całe swoje życie.
 • Lęk przestanie mieć nad tobą kontrolę. Zaprzestaniesz unikania sytuacji, które budzą w tobie lęk.
 • Zrozumiesz i zmienisz negatywne wzorce myślenia. Poradzisz sobie z doznaniami fizycznymi,  które towarzyszą lękowi.
 • Zdystansujesz się do pełnych niepokoju myśli. Rozpoznasz i zmienisz zachowania, które podtrzymują twój lęk.
 • Ciągle jeszcze istnieje iluzja/wiara w to, że można przeżyć życie bez lęku. Lęk jest naturalnym elementem naszego życia, trzeba tylko nauczyć się z nim być, obcować z jego energią. Podczas kursu nauczysz się jak używać sił jemu przeciwnych, odwagi, ufności, uważności, wglądu, nadziei, wiary i miłości.

PROGRAM

Kurs składa się z sześciu modułów, każdy z nich trwa po trzy godziny. Zawiera treść teoretyczną, wglądową oraz praktyczną. Nabyte podczas jego trwania umiejętności są wysoko skutecznymi metodami pracy z lękiem, przebadane naukowo.

 • Moduł I. Identyfikacja lęku, zrozumienie jego pochodzenia oraz celu. Czynniki podatności na lęk. Plan zajęcia się swoim lękiem, rejestr samoobserwacji.
 • Moduł II. Zrozumienie działania układu nerwowego, jak atakuje nas lęk, poznawczy, somatyczny, behawioralny komponent lęku. System afiliacji i ukojenia oraz jego rola w naszym życiu. Techniki Unikowe.
 • Moduł III. Techniki mindfulness oraz reinterpretacja myśli. Dowiesz się, w jaki sposób nawykowe wzorce myślenia zwiększają i produkują lęk w twoim umyśle oraz jak rozpoznać pułapki myślowe. Progresywna Relaksacja Mięśni. Zrozumienie, jak lęk wpływa na ciało i w jaki sposób osłabia nasze organy wywołując choroby.
 • Moduł IV. Katastrofizowanie oraz zamartwianie się, opuszczenie błędnego koła, wyjście z roli ofiary lęku.
 • Moduł V. Nauczysz się mierzyć z sytuacjami, które budzą w tobie lęk. Niezależnie od źródeł lęku zaprezentowane podczas tego modułu techniki pomogą ci go oswoić, zaakceptować i żyć w lekkości. Techniki zdystansowanej świadomości. Radzenie sobie ze strasznymi wizjami.
 • Moduł VI. Trwała zmiana zachowań, plan aktywnej zmiany schematów lękowych. Ocena postępu i zapobieganie nawrotom.

NAJBLIŻSZY TERMIN KURSU: wiosna 2024
cena: 1350 zł
ilość sesji: 6 spotkań po 3h
lokalizacja: Łódź, JULIANÓW

NASZE OSTATNIE SPOTKANIE

Bardzo polecam to miejsce, prowadząca Kasia jest autentyczna w tym co robi, empatyczna i profesjonalna.

Magda I.

Kasia, przepiękna kobieta o cudownym wnętrzu. Jedyna szkoła, która uczy ważnych rzeczy.

Iza W.

Cudowne miejsce, a Kasia... osoba, która zmieniła na lepsze moje postrzeganie świata. Nauczyła jak odnajdować w sobie spokój i radość życia. Uwielbiam. 🙂

Kasia T.