Uwolnić się od bólu - Warsztat Łódź - Katarzyna Jaguszewska

uwolnić się od bólu
PSYCHOTERAPIA POPRZEZ CIAŁO

warsztat stacjonarny i ONLINE

NAJBLIŻSZY TERMIN WARSZTATU ONLINE: WTOREK, 23.01.2024
czas trwania: 18:00-22:00
cena: 150 zł

NAJBLIŻSZY TERMIN WARSZTATU STACJONARNEGO: NIEDZIELA, 04.02.2024
czas trwania: 11:00-15:00
cena: 250 zł
lokalizacja: Łódź, JULIANÓW

czym jest warsztat uwolnić się od bólu?

Ból jest jednym z największych wyzwań, z jakimi spotykamy się w naszym życiu. Często odcina nas bezlitośnie od nas samych oraz terapeutycznej uzdrawiającej siły kontaktu z drugim człowiekiem. Czujemy się osamotnieni w swoim cierpieniu, potrafimy czuć się bardzo samotni oddzieleni od całego świata. Odbieramy swój ból jako karę lub zły los.

Prawda jest inna. Nie jesteśmy odosobnieni w swoim cierpieniu i bólu ponieważ dotyka on wszystkich z nas, a ten fakt łączy nas wszystkich. To, jak sobie radzimy z własnym cierpieniem zależy od naszych osobistych nabytych zasobów, jak i również od tego, czego możemy się nauczyć teraz by sobie pomóc.

Nie musisz być sam w bezradności ze swoim bólem, depresją, zmaganiami, dolegliwościami. Możemy być w tym razem. Możesz nauczyć się metod, jak nie odcinać się i nie uciekać od siebie, od swojego ciała, swoich emocji.

Ból przychodzi do ciebie nie po to, abyś czuł się nieszczęśliwy. Pojawia się po to, żebyś był świadomy. Kiedy stajesz się świadomy, może pozostaje jeszcze odczucie bólu, ale twoja interpretacja i obecność zmieniają twoje umiejętności bycia z nim. 

Siła bólu czy to fizycznego czy psychicznego zależy od tego, na ile opierasz się obecnemu momentowi, temu co jest, takie jakie jest. A twój opór jest wprost proporcjonalny do tego jak bardzo identyfikujesz się z umysłem.

Z powodzeniem możemy stwierdzić że ból stał się przewlekłym kryzysem zdrowia publicznego. Ból ma olbrzymi wpływ na jakość naszego życia, na nasze relacje. Z mojego 25 letniego doświadczenia jasno wynika, jak ogromną rolę odgrywa tu rola nieprzepracowanych osobistych konfliktów biologicznych oraz nieprzepracowanych traum zapisanych w ciele.

dla kogo?

Warsztat jest dla wszystkich z was, którzy zmagają się z bólem. Również z bólem przewlekłym, migrenami, zapaleniem stawów, fibromialgią, bólem menstruacyjnym, jelit, stawów, pęcherza moczowego, depresją i wieloma innymi przypadłościami wywołanynymi traumą medyczną czy wypadkową.

Paradoksalnie dochodzimy do pełni, akceptując własną starą historię i tworząc nową wizje siebie. Akceptując wszystko to, co w nas najdelikatniejsze, jak również to, co w nas złamane. Pod każdym bólem, raną znajdujesz się zdrowy TY. Pomogę ci tam dotrzeć.

Program opiera się na moim 25 letnim doświadczeniu w pracy z klientem indywidualnym, jak i grupami. Opieram go na mojej bogatej wiedzy z dziedziny Mindfulness, Terapii Poznawczo Behawioralnej opartej na uważnosci Radical Self Acceptance, Totalnej Biologii, Recall Healing oraz Somatic Experience.

Wiem, że każdy z nas ma ogromne zasoby i wyjątkowa moc ludzkiego ducha by transformować nawet najtrudniejsze do zniesienia cierpienia. Trzeba jednak wiedzieć jak to zrobić – warsztat wyjaśni jak to uczynić. 

Warsztat jest dla każdego z Was, kto skonfrontował się z traumatycznym doświadczeniem, trudnymi emocjami, które żyły w klatce niepokoju i bólu.

Chcę wam przekazać dobrą wiadomość, że wasze życie może się odmienić przez dotknięcie rany, która może zostać przetransformowana i uleczona.

co zyskasz?

Podczas warsztatu dzielę się z Tobą praktycznymi zasobami, wiedzą oraz technikami, dzięki którym zidentyfikujesz źródło bólu. Będziesz mógł przejąć kontrolę nad wzorcami działania stresu powodującymi wzmagający się ból.

Przejdziesz przez proces uwalniania systemu nerwowego od napięć z przeszłości związanych z traumatycznym stresem, który przeszedłeś. Nauczę cię prostych strategii, dzięki którym nauczysz swoje ciało jak być twoim sojusznikiem w procesie uwalniania się od cierpienia.

Punktem zwrotnym całego procesu jest to, aby postawić swoje ciało w centrum procesu leczenia. Zrozumienie, czym ciało do nas przemawia, jakie historie w sobie skrywa i jakie jego najskrytsze potrzeby nie są zaspokojone. Ciało zawsze przemawia do nas bólem prosząc o to, by być wysłuchanym.

Metody, które poznasz podczas warsztatu pozwalą Ci odzyskać zdolność samoregulacji, witalność, sens, rezyliencje i poczucie sprawczości. Pomogą wyjść z koła cierpienia i odnaleźć głęboki ukryty sens w dolegliwościach własnego ciała.

Podczas warsztatu zapoznam cię z wieloma umiejętnościami regulowania stanów emocjonalnych oraz fizycznych związanych z cierpieniem. A to zaowocuje sojuszem pomiędzy umysłem, emocjami i ciałem. Dowiesz się jak odzyskać zerwaną łączność z ciałem jak je zintegrować i otulić współczuciem, jak stworzyć zdrową równowagę między niezależnością a umiejętnością uzyskania pomocy od innych.

Moim celem jest nauczyć Cię przeżywania bólu bez lęku i cierpienia. Przekażę Tobie wiele wskazówek i praktycznych ćwiczeń. Dzięki nim oswoisz swój ból i przyczynisz się do jego znacznego złagodzenia czy też całkowitej eliminacji.

 

PODCZAS PROCESU WARSZTATOWEGO

  • Dowiesz się, o czym mówi ból który odczuwasz, jaką historię opowiada i o co Ciebie prosi; zrozumiesz, jakie jest jego źródło,
  • Nauczysz się, jak uśmierzyć ból zatrzymany w ciele, 
  • Dowiesz się, jak przekształcić ból w dającą siłę energię, rozumiejąc jego ukryty sens,
  • Zyskasz wgląd w zagadnienia związane z obecnością w ciele i jaka jest reakcja ciała na zagrożenie,
  • Dowiesz się, jakie są pułapki bólu, czym jest sprzężenie zwrotne pomiędzy bólem a napięciem ciała, grożące nam zamrożeniem.
  • Poznasz techniki mindfulness, felt sense, somatic experience pozwalające radzić sobie z własnym cierpieniem,
  • Dowiesz się, jaka jest rola dysocjacji w tworzeniu się bólu i przemienianiu go w ból przewlekły,
  • Poznasz techniki ugruntowujące Twoje ciało i regulujące układ nerwowy,
  • Zapoznam Cię z narzędziami pozwalającymi ci wyjść z lęku, strachu i paniki i poradzić sobie z własną bezradnością i brakiem nadziei,
  • Dowiesz się, jaki jest somatyczny obraz złości która została wyparta lub stłumiona jako mechanizm ochronny Twojego umysłu.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Warsztat stacjonarny odbywa się w urokliwym miejscu na mapie Łodzi w dzielnicy Julianów. Dokładny adres będzie wysłany uczestnikom po zgłoszeniu. 

Czas trwania warsztatu to 3h, w tym krótka przerwa na poczęstunek. Do dyspozycji uczestników pozostaje również kącik z kawą, herbatą i ziołami. Kameralna grupa, maks. 12 osób. 

NAJBLIŻSZY TERMIN WARSZTATU ONLINE: WTOREK, 23.01.2024
czas trwania: 18:00-22:00
cena: 150 zł

NAJBLIŻSZY TERMIN WARSZTATU STACJONARNEGO: NIEDZIELA, 04.02.2024
czas trwania: 11:00-15:00
cena: 250 zł
lokalizacja: Łódź, JULIANÓW

NASZE OSTATNIE SPOTKANIE

Dziękuję Kasiu, za piękny czas spędzony razem, za ciepło, zrozumienie i ukojenie.

Olga M.

Kasia to mądrość, która zadziwia i rezonuje. Dziękuję!

Kasia W.

Dziękuję za inne spojrzenie, świeżość, nadzieję, Twoją mądrość i ogromne doświadczenie, Kasiu!

Arsen N.